Level2 Ventures i Satus Starter VC zainwestowały 6,5 mln zł w startup CTHINGS CO

Dodatkowo prowadzimy rozmowy z korporacjami branżowymi w zakresie potencjalnej, wspólnej komercjalizacji rozwiązania oraz ustalamy szczegóły planowanych pilotaży – mówi Maciej Wysocki, CEO oraz współzałożyciel BioCamu. Level2 Ventures wie jak wiele determinacji i ciężkiej pracy Foundera i jego zespołu oraz ilu prób i błędów wymaga odniesienie sukcesu. Uważa go jednak tylko za pierwszy poziom wsparcia, którego potrzebują Founderzy. Doświadczenie menedżerskie, pomoc w rekrutacji talentów, marketing, szkolenia i sprawdzona operacyjność to tylko część tego, co jako Fundusz VC może zaoferować młodym spółkom na wczesnym etapie rozwoju. W Level2 Ventures dostarczamy founderom ekosystem, dzięki któremu mogą rozwijać swoje spółki poprzez rozwój własny.

Poznaj zespół zarządzający

  1. Materiał można przechwytywać w dowolnym środowisku, używając standardowych kamer i smartfonów, bez potrzeby kostiumów, znaczników ani dodatkowego sprzętu.
  2. Oferujemy ją founderom i zarządom w ramach naszego autorskiego Programu Development 4Startups.
  3. Dzięki autoMEE każda firma, niezależnie od wielkości, będzie mogła skorzystać z najskuteczniejszych rozwiązań AI, aby zoptymalizować swój biznes.

Oferujemy ją founderom i zarządom w ramach naszego autorskiego Programu Development 4Startups. Działamy w CEE, na inwestycje przeznaczyliśmy 130 mln zł kapitału prywatnego. Interesują nas Forex Trading System trend moc strategia firmy technologiczne z obszarów AI, blockchain, digitalizacji procesów, rozwiązań autonomicznych i OZE. Level2 Ventures to fundusz venture capital operujący w regionie CEE od 2021 roku.

Rusza nowy fundusz VC. 130 mln złotych na inwestycje w startupy

Level2 Ventures to nowy fundusz venture capital, który zaczyna działalność na rynku Europy Centralnej. Podmiot pozyskał 130 mln złotych na inwestycje i zamierza wejść m.in. Równolegle BioCam rozważa udostępnienie rozwiązania dla sektora weterynaryjnego, który dzięki mniejszym wymaganiom regulacyjnym umożliwia szybszą komercjalizację.

Infoshare i InCredibles szukają startupów z misją Tech4Good. Trwa nabór do kolejnej edycji Infoshare Startup Contest

Program CASPEN4Startups w formule komercyjnej rusza 18 lipca 2022 i jest przeznaczony dla startupów i scale’upów z regionu CEE. Główne filary programu obejmują wzmocnienie networkingu, rekomendacje i możliwości kooperacji z liderami w swoich branżach, szeroko zakrojone działania promocyjne oraz dedykowane inicjatywy edukacyjne. Obecnie jesteśmy aktywni głównie na rynku europejskim z racji naszej lokalizacji, ale rosnąca ilość partnerów i klientów zwraca naszą uwagę na rynek amerykański oraz azjatycki – mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Arnold Wierzejski, CEO CTHINGS.COM. Wrocławskiemu startupowi BioCam udało się opracować system, który pozwala na badanie całego układu pokarmowego w warunkach domowych.

Jasne jest, że nie inwestujecie we wszystkie startupy. Powiedzcie proszę, jakie projekty zapraszacie do współpracy?

W porównaniu do rynku startupowego w Europie Zachodniej mamy jeszcze bardzo dużo do nadrobienia. Wierzymy, że formuła Level2 Ventures oparta na niestandardowym podejściu i partnerskiej współpracy z Founderami, pozwoli ten cel znacząco przybliżyć – podsumowuje Adam Rudowski. AutoMEE to firma oferująca usługi w zakresie zaawansowanej automatyzacji i sztucznej inteligencji, dedykowana małym i średnim przedsiębiorstwom. Naszym celem jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań SaaS, które umożliwiają efektywne zarządzanie obsługą klienta, procesami biznesowymi i danymi. Dzięki naszym usługom, MŚP mogą czerpać korzyści z technologii, które dotąd były dostępne głównie dla dużych korporacji, zyskując przewagę konkurencyjną oraz zapewniając bezpieczeństwo danych zgodnie z aktualnymi regulacjami.

Obecnie spółka stoi przed wyzwaniem rozwoju na pozostałych rynkach Unii Europejskiej” – powiedział general partner Level2 Ventures Adam Rudowski, cytowany w komunikacie. Środki funduszu to w całości kapitał prywatny, pochodzący od założycieli oraz kilku Limited Partners, co pozwala na elastyczne podejście zarówno w zakresie wyboru targetów inwestycyjnych, jak i zarządzania portfelem funduszu. Platforma autoMEE zapewnia małym i średnim firmom dostęp do rozwiązań, z których wcześniej korzystali przede wszystkim duzi rynkowi gracze. W rezultacie firmy z sektora MŚP mogą wykorzystywać technologie AI do automatyzacji procesów, takich jak obsługa klienta, sprzedaż, HR i administracja. Spółka dotychczas pozyskała kapitał od funduszy inwestycyjnych, takich jak LT Capital, oraz anioła biznesu, Dawida Urbana, inwestora z doświadczeniem w branży nowych technologii. „Strategia funduszu zakłada reinwestycję kapitału pozyskanego z exitów, co w okresie następnych siedmiu lat ma pozwolić osiągnąć pozycję największego funduszu venture w regionie CEE” – czytamy w komunikacie.

Doświadczenie menedżerskie, pomoc w rekrutacji talentów, marketing, szkolenia Euro w kursach krzyżowych znajduje się pod presją i sprawdzona operacyjność to tylko część tego, czego możesz od nas oczekiwać.

Zasilana sztuczną inteligencją, precyzyjna i bezbolesna metoda badania endoskopowego pozwala na wczesne wykrycie schorzeń przewodu pokarmowego, w tym nowotworów złośliwych. Wraz z kapsułką endoskopową, firma opracowała system analizy obrazowej wspierany AI, który umożliwia automatyczną detekcję zmian patologicznych oraz wspiera lekarza w procesie diagnostycznym. Innowacyjne podejście pozwala znacząco skrócić czas badania oraz jego analizy, oszczędzając czas zarówno pacjenta, jak i lekarza. „CTHINGS.CO jest jedną z najszybciej rosnących spółek z naszego portfela. Cieszymy się, że jego potencjał docenił również Level2 Ventures i razem z nim możemy dostarczyć spółce środków, by dalej wspierać jej wzrost. – Chcemy, aby region CEE, a w szczególności Polska, były kojarzone z innowacjami i nowoczesną technologią.

BioCam rozwija kapsułkę endoskopową do badań całego układu pokarmowego w warunkach zdalnych wraz z systemem analizy obrazowej do automatycznej detekcji zmian patologicznych i wspierania lekarza w procesie diagnostycznym. Talent Alpha to kompletna platforma Talent Intelligence & Marketplace pozwalająca na skuteczne zarządzanie talentami IT w organizacji. CTHINGS.CO wykorzystując technologię 5G digitalizuje i integruje procesy produkcyjne, logistyczne, analityczne i biznesowe. Własne urządzenia, oprogramowanie i aplikacje chmurowe pozwalają realizować dotychczas niemożliwe projekty w 5G. Inwestycje.pl to portal, w którym znajdziesz aktualne wiadomości z kraju, bieżące informacje ze spółek, komentarze, analizy i opinie. Opatentowane oprogramowanie Move AI wyodrębnia naturalny ruch człowieka z materiału wideo za pomocą zaawansowanej sztucznej inteligencji, wizji komputerowej, biomechaniki i fizyki, automatycznie dostosowując dane do modelu postaci.

Inwestuje w startupy technologiczne z obszarów AI, blockchain, rozwiązań autonomicznych, automatyzacji procesówi OZE, na etapach seed i rundy A. Jednorazowo na inwestycję fundusz zamierza przeznaczać od 250 tys. Level2 Ventures na inwestycje w startupy przeznaczy ponad 130 mln zł pochodzących ze środków prywatnych. Level2 zapewni spółkom portfelowym, niespotykany dotąd na rynku, szeroki zakres wsparcia biznesowego i operacyjnego w formule complete environment, dzięki dedykowanemu programowi rozwojowemu – Development4Startups Program oraz współpracy z ekspertami branżowymi. Strategia funduszu zakłada reinwestycję kapitału pozyskanego z exitów, co w okresie następnych siedmiu lat ma pozwolić osiągnąć pozycję największego funduszu venture w regionie CEE.

– Zależy nam na istotnym podniesieniu prawdopodobieństwa sukcesu nie tylko na etapie wyboru startupu, ale szczególnie na etapie budowy jego wartości i skalowania biznesu. Zapewnia on zarówno rozwój kompetencji founderów, jak i elementy wsparcia firmy w obszarach zarządzania, marketingu, sprzedaży, HR oraz szeroko rozumianej operacyjności – wyjaśnia Piotr Pawłowski, partner zarządzający Level2 Ventures. Inwestuje  w startupy technologiczne z obszarów B2B SaaS i Marketplace, rozwiązań opartych o AI, WEB 3.0 & Blockchain, Industry 4.0, Sustainability i Pet Tech na etapach pre-Seed, Seed i rundy A.

Zainwestowaliśmy w autoMEE, przełomową platformę optymalizacji i automatyzacji wewnętrznych procesów biznesowych, wykorzystującą zaawansowane technologie AI. Talent Alpha to kompletna platforma Talent Intelligence & Marketplace pozwalająca na skuteczne cyfrowe zarządzanie talentami w organizacji. Zapewnia on bezprecedensowy wgląd w możliwości w organizacji, umożliwia optymalizacje i podejmowanie decyzji dotyczących specjalistów technologicznych w oparciu o dane. “All-in-one marketplace for pets”Hipets to pet marketplace, który pozwala opiekunom zwierząt znaleźć wszystko, czego potrzebują w jednym miejscu. Wspiera także weterynarzy, groomerów, zwierzęcych behawiorystów oraz inne firmy z branży zoologicznej pozyskać więcej klientów i efektywnie wykorzystywać swoje zasoby.

Czytasz właśnie artykuł z cyklu, w którym polskie startupy, firmy technologiczne i fundusze venture capital podsumowują 2021 rok. Pro Progressio to organizacja wspierająca rozwój przedsiębiorczości w Polsce i Europie. W Klubie Pro Progressio zrzeszone są firmy z sektora Enterprise i MŚP z branż nowoczesnych usług dla biznesu, ICT, przemysłu, logistyki i nieruchomości oraz organizacje sektora publicznego. Zakładamy też możliwy scenariusz inwestycji ze strony korporacji w młode firmy, będące bardziej efektywne pod kątem produktów i rozwiązań, niż własne działy R&D. – Jako organizacja biznesowa, która od wielu lat zrzesza przedsiębiorstwa z szeroko pojętego sektora usług biznesowych, wiemy, jak ważne jest budowanie networku opartego na relacjach, który niejednokrotnie ułatwia i przyspiesza rozwój firmy na wielu poziomach.

Obecnie zespół badawczo-rozwojowy spółki skupia się na przystosowywaniu platformy sprzętowej do badań całkowicie zdalnych, również w warunkach domowych oraz integracji kapsułki endoskopowej z aplikacją mobilną, platformą telemedyczną i algorytmami AI. Dotychczas zrealizowaliśmy inwestycje w 6 spółek – SunRoof, Talent Alpha, DBR77, Indoorway, RevDeBug i Doxychain. CTHINGS.CO digitalizuje i integruje procesy produkcyjne, logistyczne, analityczne i biznesowe. Jest producentem urządzeń 5G, oprogramowania wbudowanego i aplikacji chmurowych. Zapewnia klientom zintegrowane, bezpieczne i kompatybilne na każdym poziomie systemy transmisji danych, które optymalizują pracę, zwiększają bezpieczeństwo i umożliwiają pełną kontrolę nad procesami.

Rozwój projektów w Skandynawii i Europie Zachodniej, development produktów, realizację strategii marketingowo-sprzedażowej oraz powiększenie zespołu” – czytamy w komunikacie. Gdybym miał powiedzieć o tych składowych, które są zazwyczaj powtarzalne, to warsztaty strategiczne, sprzedażowe i marketingowe. A codzienność to po prostu stały kontakt, w zależności od potrzeb foundera i firmy. Czasem codzienny, najczęściej raz w tygodniu, ale zdarza się też, że znacząco rzadszy. Sea Machines to lider w dziedzinie pionierskich autonomicznych systemów dowodzenia i kontroli dla przemysłu morskiego.

–Jestem bardzo podekscytowany naszym partnerstwem z Level2 Ventures, które otwiera przed nami nowe możliwości przyspieszenia naszego rozwoju i ekspansji na kluczowe rynki, takie jak Wielka Brytania i USA. Ta synergia pozwala nam oferować innowacyjne rozwiązania, które pomagają firmom osiągnąć nowy poziom wydajności i innowacyjności. Jesteśmy czymś więcej niż tylko inicjatywą; jesteśmy zmianą, która umożliwia firmom przekraczanie tradycyjnych barier, torując drogę do osiągnięcia wyjątkowych wyników i zdobycia przewagi konkurencyjnej na globalnym rynku.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *